17. Pátranie po „ľudskej beštii“.

Autor: Mária Diamantová | 5.6.2017 o 13:42 | (upravené 5.6.2017 o 15:29) Karma článku: 6,64 | Prečítané:  1044x

V televíznych správach, v deň zastrelenia matky maličkých medvieďat (2.6.2017) odznela na STV a JOJ nezrozumiteľná správa, že dôvodom bol jej návrat do dediny, kam mláďatá po ich odobratí prišla hľadať a zaútočila na jedného člena

Odišla od mláďat? Odkiaľ sa vrátila ich hľadať? Videli sme ich odvážať, údajne do bojnickej ZOO a následne do maďarskej, s prírodným prostredím. Na snímke bolo pri nich matkine nehybné telo – bez komentára. Ľudia z dediny (Liptovská Kokava) so súcitom hovorili o mláďatách a dojímavo o starostlivej matke. Po ďalších komentároch k prípadu, zo strany jeho aktérov odznela všeobecne známa poučka zvaľujúca vinu na obyvateľov nezabezpečujúcich kontajnery s odpadom. To sa ale netýkalo tohto prípadu. Medvedica tam prišla ochrániť mláďatá pred samcom; mali podrásť, aby sa mohla vrátiť do lesa. Prečo o tom známy ochranár nehovoril a vlastne sme sa o tomto prípade od neho nič nedozvedeli?

„Medvedicu Ingu nemuseli odstreliť“

  • to je názov článku v denníku Pravda na nedeľu 4. 6. 2017, o medvedici , ktorá svoje dve mláďatá ešte kojila a podľa miestnych obyvateľov nebol dôvod k jej odstrelu. Starosta obce Liptovská Kokava, J. Porubän, aj hovorca ministerstva životného prostredia T. Ferenčák, naopak – tvrdia, že medvedica bola agresívna, čo bolo dôvodom odstrelu na základe jeho povolenia pre prípad krajnej núdze a po rozhodnutí polície ho vykonali poľovníci. Predseda lesoochranárskeho združenia VLK J. Lukáč tvrdí,  že medvedica Inga, ktorá toto meno dostala pri nasadení satelitného obojka (8. 5., keď má meniny Ingrida), až do konca nebola agresívna, takže na odstrel nebol dôvod. Po odobratí mláďat sa to dalo očakávať – kto mal záujem, aby dôvod na odstrel bol? Podľa vyjadrenia J. Lukáča v noci z 1. na 2. júna, kedy Ingu zastrelili, práve vybavoval jej odvoz do odľahlej rezervácie spravovanej lesoochranárskym združením VLK. V tú, noc zo štvrtka na piatok, prišli predstavitelia obce s  policajtmi, požiarnikmi a poľovníkmi a poponáhľali sa ju odstreliť. Ale v tom čase už pri nej mláďatá neboli – boli odobraté na začiatku týždňa. Ako máme veriť tomu, že mala zostať nažive bez mláďat? Nevieme, kto tento beštiálny čin zosnoval – kto a prečo odobral medvieďatá kojacej matke. Ako keby to bola úplná samozrejmosť !

Chceme vedieť pravdu, alebo necháme zo seba robiť hlupákov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

SVET

Menila sex za politický vplyv. V mladej Ruske vidia agentku

Maria Butinová sa zblížila s republikánmi, aby mohla mať viac vplyvu.


Už ste čítali?