22. Vieš, Inga, je strašné byť človekom!

Autor: Mária Diamantová | 27.7.2017 o 10:55 | (upravené 28.7.2017 o 12:49) Karma článku: 2,20 | Prečítané:  258x

 

Chce byť dobrý, a nie je, túži po láske a nenávidí, túži po súcite a je krutý. Nie je ako iné tvory - je celkom nezrozumiteľný. Inak by sa k tebe tak nezachoval.

Veď si bola tou najobdivuhodnejšou mamou ma­lých mackov, rozprávkovo krásna a dobrá, s telom, aké v detstve objímal a bez neho nezaspal a nakoniec..? Nič strašnejšie ti urobiť nemohol. Ako dôvod teraz v TV správach ukazoval tvoje zuby, strašil nimi. Smiala by som sa, keby mi nebolo tak smutno - veď akým nebezpečenstvom sú tvo­je zuby v porovnaní s vojenskou muníciou, ktorá mizne z našich skladov?! Čo si si o ľuďoch myslela, keď si im tak dôverovala, že si sa so svojimi deťmi zostala pásť aj po ich príchode?! Ale možno to nebolo márne. Vďaka tebe a iným nevinným obetiam sa na Slovensku aj za jeho hranica­mi prejavilo ľudsky neohraničené vnímanie života. Možno raz zby­točné zabíjanie pominie, ale dovtedy bude utrpenia spôsobeného ľuďmi toľko, ako vody v mori. A more akoby to vedelo - je slané; slané ako slzy ľudí.

A to, čo sme urobili tebe, Inga, robíme lesom, aj na chránenom území Tatranského národného parku, v Jasnej pod Chopkom. Lesy na Liptove sa menia na holoruby - peniaze za život. Nabaľujú sa, ako lavína a kým sme jej otrokmi, sme bezmocní, nemáme ju čím zastaviť. Potrebujeme pravdivú – posilňovanú vieru, chrániacu život– už nie iba ľudský, či náš osobný, lebo sme čoraz viac prepojení. Tvoríme celok. Keď padnú iní – padneme aj my. Nepoznáme správnu cestu, ale verím, že existuje.

Neverím, že život vznikol náhodou a nič viac ako náhodu neznamená.     

-verím v zámer Stvoriteľa, v túžbu po raji na Zemi, z ktorej sa zrodila jeho vládkyňa. Dcéra Stvoriteľa. Vráťme sa k nej - vráťme sa k Žive! Návrat k Žive, k múdrosti a sile života, uctievanej v dávnych dobách, tu žijúcimi Slovanmi, je jedinou šancou záchrany tejto krajiny pred jej vyplienením vlastnými obyvateľmi.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák sa krízy stráni, po dlhom čase sa ho netýka

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi problém

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.


Už ste čítali?