30. Čo nám pomôže žiť?

Autor: Mária Diamantová | 7.12.2017 o 12:24 | (upravené 6.3.2018 o 14:36) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  536x

Informácie o tom, že jedy z postrekov sú už aj v daždi, nielen v tých, či oných potravinách, ale vo všetkých? Nie, ale tajne čakám, kedy sa ich výroba začne aspoň regulovať, lebo nádej umiera posledná.

Američania nielen čakajú na zastavenie voľného trhu so zbraňami, na ktorý doplácajú najvyšším počtom obetí, ale aj protestujú a nič! Môžeme sa aj na hlavu postaviť, čo sa raz začne vyrábať a prospieva ekonomike, to sa už nedá zastaviť!?

Igelitovým taškám, podľa správ, malo odzvoniť a je ich možno ešte viac. Kvôli ním hynú morské cicavce, lebo sú podobné ich potrave – medúzam. Základ morského života a zdroj kyslíka na Zemi, planktón ničia prostriedky z drogérií, ale regály sú precpané tovarom s novým označením na ten istý účel. Zvyšovanie výroby je nepotrebné.

Vieme, že výroba je na dostatočnej úrovni a pre udržateľnosť života už na maxime. Napriek tomu firmy a štáty súťažia o jej najvyšší rast – v tme inú možnosť nevidno. Najhoršie je nie to, že sme bez svetla, ale že sme ho prestali hľadať. /Myšlienka o tomto vnútornom svetle človeka je umelecky nezabudnuteľne stvárnená v poviedke M. Gorkého, Dankovo srdce./

Na záver témy (z 28. až 30. blogu):

1. Dejiny nie sú výsledkom materiálneho /ekonomického/ vývoja, ako tvrdil zakladateľ historického materializmu Karol Marx, lebo nepoznal vnútorný život človeka.

2. Nie je hanbou kritizovať Marxa za materialistický pohľad na dejiny a mať ho ešte materialistickejší?!

3.“EÚ zvýšila svoj ekonomický rast – všetci členovia /až na jedeného člena/ sú na tom lepšie, ako minulé roky, ale rast ekonomiky treba ďalej zvyšovať: ozdraviť financie.“ – povedal dnes (23.11) istý ekonóm moderátorovi, po televíznych správach.

Financie nie sú zdravé? A kedy budú, keď nám rast výroby zničí život, keď bude celá planéta skládkou odpadu?!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR JURAJA BERZEDIHO

Na východe je veselo. Len dokedy

Kalkulačka rozhodla. V Košiciach prídu o slovenské zápasy tisíce fanúšikov.

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

ŠPORT

Hamšík zrejme pôjde do Číny: Chcel by som skúsiť niečo nové

Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel, uviedol Marek Hamšík.


Už ste čítali?